PODZIEL SIĘ

Liczba zachorowań na koronawirusa rośnie a wraz z tym zwiększa się także zapotrzebowanie na wykonywanie testów. Bełchatowianie, którzy chcieli wczoraj zrobić test musieli czekać w długiej kolejce.

W Bełchatowie jest tylko jeden punkt pobrań drive-thru, mieści się on przy ulicy Czaplinieckiej 153. Punkt zlokalizowany jest przy bełchatowskim oddziale Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego.

Niestety sytuacja związana z koronawirusem pogarsza się i pacjentów nie ubywa. Skierowań od lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej jest coraz więcej. Wczoraj, kolejka do punktu była długa – jeden z mieszkańców podkreślał, że czeka od godziny 8:10 – wymaz pobrano mu dopiero przed 12:00. Jak sam zaznaczał to czekanie właśnie jest najgorsze bo wśród oczekujących są osoby z gorączką i kaszlem. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jak zaznaczała Anna Leder, rzecznik NFZ Łódź, wczoraj była sytuacja wyjątkowa pobrano aż 109 wymazów. Natomiast w poniedziałek i wtorek pobrano łącznie 144 wymazy a w minioną niedzielę tylko 7.

4 KOMENTARZE

  1. Trzeba czekać nie ma innego wyjścia. Przestńcie narzekać a lepiej stosujcie się do zaleceń. Na ulicach widać ludzi którzy nie noszą maseczek, w sklepach to samo a potem się dziwią. Sami jesteście sobie winni a szukacie winnych gdzie indziej

    4

    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here