PODZIEL SIĘ

Od dzisiaj w punkcie wymazowym w Bełchatowie są obecni Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i żołnierze wojsk operacyjnych. Żołnierze mają pomagać służbom medycznym w tej trudnej sytuacji.

Od poniedziałku żołnierze pomagają w codziennej pracy 15 punktów pobrań wymazów w kierunku koronawirusa w Łódzkiem. Personel medyczny zyskał dzięki temu cenne wsparcie. Pierwsi żołnierze zaczęli pracę w 3 punktach w Łodzi już w piątek 23 października.

Żołnierze trafili do najbardziej obciążonych pracą punktów w Łodzi, Zgierzu, Koluszkach, Poddębicach, Zduńskiej Woli, Łasku, Opocznie, Łowiczu, Rawie Mazowieckiej, Pabianicach, Tuszynie, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie i Skierniewicach. W piątek 23 października br. z wymazów w punktach skorzystało 2647 mieszkańców regionu.

Co istotne, żołnierze wspomagają personel medyczny w pobieraniu wymazów, zajmują się także czynnościami porządkowo-administracyjnymi w punktach pobrań, co dotąd angażowało personel medyczny, tak potrzebny do opieki nad chorymi.

Płk Paweł Wiktorowicz, dowódca 9 ŁBOT podkreśla, zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo obciążona jest w tej chwili służba zdrowia. Nieustannie realizujemy naszą misję wsparcia służb medycznych i samorządów, a także lokalnej społeczności w tej trudnej sytuacji.

To doświadczeni żołnierze, którzy już pracowali w punktach pobrań prowadzonych w maju i czerwcu przez 9ŁBOT. Są doskonale przygotowani do codziennej wielogodzinnej pracy, dlatego ich obecność z pewnością wpłynie na pracę punktów wymazowych. Zaangażowanie 9 ŁBOT to wsparcie dla placówek medycznych, które zorganizowały punkty. Najwięcej punktów w Łódzkiem, 15, czyli niemal połowę, prowadzi Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Łódzki NFZ wspólnie z wojewodą łódzkim i placówkami medycznymi stale zwiększa liczbę miejsc, gdzie można szybko i łatwo skorzystać z wymazu w kierunku koronawirusa. Dlatego w Łódzkiem jest już 35 punktów pobrań, czyli ponad 2 razy więcej niż we wrześniu. Najwięcej punktów jest w Łodzi – 12. Praca punktów jest codziennie sprawdzana, godziny otwarcia i lokalizacje są dopasowywane do rosnących potrzeb pacjentów z regionu.

źródło: NFZ Łódź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here