PODZIEL SIĘ

Od blisko dwóch tygodni zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego w bełchatowskim szpitalu jest więcej łóżek tzw „covidowych”. Koronawiurs nie odpuszcza, zakażonych pacjentów przybywa z każdym dniem.

Jak informuje Ewa Zaleska, z bełchatowskiego szpitala, z 90 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 w tym 10 łóżek intensywnej terapii – na dzisiaj hospitalizowanych jest 70 pacjentów w oddziale obserwacyjno-zakaźnym i 10 pacjentów w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Są to osoby nie tylko z terenu powiatu bełchatowskiego.

Pozostałe oddziały szpitalne funkcjonują normalnie, choć jak dodaje Ewa Zaleska, zdarzają się kilkudniowe wstrzymania nowych przyjęć do oddziału z powodu stwierdzenia ogniska epidemiologicznego. Zakażenia zdarzają się zarówno wśród personelu jak i pacjentów.

Warto dodać, że do 30.10. wstrzymane są przyjęcia do Oddziału Psychiatrycznego II a do 29.10 do Oddziału Nefrologicznego. Sytuacja kadrowa w bełchatowskim szpitalu jest trudna ale jak podkreśla Zaleska na chwilę obecną nie stanowi zagrożenia dla zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń.

14 KOMENTARZE

 1. BARDZO CENIMY I SZANUJEMY TO co dla nas robicie, jestesmy wystarszeni i pewni obaw z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii i wiemy że my i nasze rodziny jesteśmy skazani na Waszą opiekę i pomoc -Was lekarzy. Wiemy że cięzko pracujecie i sie narażacie. Ale narażają się tez ekspedientki w supermarkecie i żółnierze, ratownicy pobierający wymazy. Dlatego oczekujemy od was w tym trudnym czasie jeżeli nie empatii to odrobinę kultury -na którą tak trudno się zdobyć niektórym zakażnikom. Pani ordynator nie jest Pani Bogiem chociaż tak wiele od Pani zależy

  22

  1
  • Czego oczekiwać od lekarzy jak sam zarzadzający uważa się za ” Boga”. Pracowników ma za nic – co słychać wszędzie….. pycha nawet w tak trudnym czasie jak pandemia gdzie pracownicy sumienni są na wagę złota

   13

   0
   • Nie tylko, nie przeszkadza mu pandemia do rozdawania awansów „psiapsiółkom”. Prawdziwy skandal ludzie uczciwi i rzetelnie pracujący zarabiają po 2600-2700 a on wynagradza i rozdaje awanse i to komu???????Prawdziwy skandal i kompromitacja

    8

    0
    • Toteż zawsze mówię ze jedyne prawdziwe i słuszne związki to Związki Pielęgniarskie reprezentujące interesy całego środowiska pielęgniarskiego choć tak niewygodne i nielubiane. Związki reprezentujące i tych na stanowiskach kierowniczych i tych pracujących na oddziałach przy pacjentach, tych wykształconych i niewykształconych-to są prawdziwe pielęgniarki –a nie pilnujące interesów swoich i rodzinno-kumpelskich z hasłem na ustach „wszystko dla dobra pacjentów”

     2

     0
     • Prawdziwe pielęgniarki to te pracujące na oddziałach w tych trudnych czasach, to Pani Ania Krystek, narażające się Panie z zakażeń pracujące na zmiany i właśnie Pani Ewa Zaleska, którą widać wszędzie i służąca pomocą wszystkim. Wyrazy szacunku i uznania!

      1

      0
 2. Koronawiurs nie odpuszcza, zakażonych pacjentów przybywa z każdym dniem.”
  Napiszcie ile jest zgonów dziennie na zakaźnym. Nie macie respiratorów, aparatów tlenowych?
  może brakuje lekarzy?

  13

  0
 3. Czy to prawda że mając zlecenie z POZ na wymaz i równoczesnie decyzję o kwarantannie nie można się dodzwonić zeby przyjechali pobrac wymaz?

  4

  1
  • To zależy czy chcesz być ponownie na kwarantannie czy też nie? Różnie ludzie kombinują ,jak masz ujemny wynik to lepiej się nie przyznawać można będzie ponownie odpocząć na kwarantannie. To umożliwia SANEPID i tzw.kwaranntanna i 10-dniowy urlop gotowy?

   7

   0
 4. Jest coraz więcej zakażeń a przyczyna ? NIESTETY NADAL LUDZIE NIE NOSZĘ MASECZEK!!!! Osoby takie i to nie tylko młodzi okło 18 lat ale i też ich dziadkowie i rodzice jeżdżą bez maseczek we windach w bolowiskach tak niestety jest notorycznie w bloku 101 kl.II My starsze osoby WOŁAMY O POMOC chcemy zyć !!!! Niestety podobnie jest i w Kościele na Dolnośląskim tam lekceważą nakazy kobiety w średnim wieku nie noszą maseczek ale o zgroz nie zachowują odległości !!!! Ne jestesmy za karaniem ale jesteśmy za przestrzeganiem prawa i obostrzeń ..Gdzie my starsze osoby mamy szukać pomocy by bezpiecznie można byłoby sie pruszać w razie konieczności wyjścia z domu??????

  7

  0
 5. Dla mnie te maseczki wsystkie świata ni8c nie dają, trzeba poprostu się izolować, zostać w domu, wychodzić tylko w sprawach najniezbędniejszych i tak żyć aż będzie dostepna szczepionka

  2

  3
 6. maseczki to bujda to nic nie pomożę, nalezy izolować się w domu i w miare mozliwości unikać skupisk ludzkich: sklepów, urzędów itd. i czekać na szczepionkę…..

  2

  2
 7. Największa bzdura jaką świat stworzył to ten srovid. Chodzę bez maski i miałem kontakt z osobami rzekomo chorymi i wspólnie wiemy , że to ściema ogólnoświatowa.

  0

  3
 8. Ja do tej pe tez uważałam że to propaganda medialna , ale niestety przeszłam na własnej skórze i kilka osób z rodziny i niestety JEST covid 19 nigdy jak żyje nie przeszłam tak choroby jak teraz i niedowiarkom mówię macie szczęście że jeszcze nie zachorowaliście.

  2

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here