PODZIEL SIĘ

Wzrost rocznych stawek podatku od nieruchomości oraz zlikwidowanie jednej z miejskich jednostek to główne tematy jakimi zajmowali się wczoraj radni miejscy. Za nami korespondencyjna sesja rady miasta.

Radni przyjęli zmiany w miejskim programie wymiany źródeł ciepła – to dobra wiadomość bowiem bełchatowianie o dofinansowanie na wymianę starego pieca na nowy, będą mogli ubiegać jeszcze przez najbliższy rok – do 30 listopada 2021.

Wczoraj także zdecydowano o tym, że wzrośnie roczna stawka podatku od nieruchomości. W 2021 roku podatek w zależności od gruntu wzrośnie od 0,02 zł do 0,19 zł za mkw, zaś w przypadku budynków lub ich części od 0,04 zł do 0,94 zł za mkw.

Podjęto także decyzję o likwidacji Biura Planowania Przestrzennego. To jedna z miejskich jednostek budżetowych, która zajmuje się m.in. sporządzaniem planów zagospodarowania przestrzennego miasta. Jak podaje bełchatowski magistrat analiza struktury organizacyjnej i ekonomicznej tej jednostki, a także fakt, że powierzchnia miasta Bełchatowa pokryta jest w 100 proc. miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego wykazują, że decyzja o likwidacji Biura Planowania Przestrzennego jest zasadna.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here