PODZIEL SIĘ

6 listopada wystartuje akcja bezpłatnej kastracji zwierząt. To działanie realizowane w ramach zwycięskich projektów siódmej edycji bełchatowskiego budżetu obywatelskiego.

Magistrat sfinansuje pełny koszt sterylizacji bądź kastracji. Zabiegi wykonywane będą w narkozie ogólnej. Oprócz tego zabiegu każdy kot i pies zostanie dodatkowo oznakowany elektronicznie.

Do programu zgłosić się mogą właściciele psów i kotów, a także osoby ujęte w rejestrze. tzw. „Karmicieli bezdomnych kotów”. Chętni powinni złożyć wniosek, który dostępny jest w Wydziale Inżynierii i Ochrony Środowiska bełchatowskiego magistratu (ul. Kościuszki 1, budynek B, pokój nr 3) Co ważne, należy wypełnić dwa egzemplarze dokumentu. Jeden pozostanie w urzędzie, drugi natomiast zostanie przekazany do lekarza weterynarii.

Jak dodaje magistrat po pozytywnej weryfikacji, wnioskodawca będzie sam kontaktował się z weterynarzem, aby ustalić termin zabiegu. Należy zaznaczyć, że decyzje o zakwalifikowaniu do programu wydawane będą zgodnie z kolejnością wpływania wniosków. W przypadku wykluczenia bądź rezygnacji, do udziału w akcji zakwalifikowane zostanie kolejne zwierzę z listy. Zabieg wykonany będzie wyłącznie u kotów, które mają założoną książeczkę zdrowia oraz psów, których właściciel do książeczki zdrowia dołączy aktualne zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie.

Właściciele zwierząt mogą wnioskować o wykonanie bezpłatnej kastracji lub sterylizacji tylko u jednego ze swoich zwierzaków. Częścią programu jest także elektroniczne znakowanie czworonogów. W przypadku braku zgody właściciela zwierzęcia na jego chipowanie, zabieg sterylizacji bądź kastracji nie zostanie przeprowadzony.

Z programu, będzie można skorzystać do 18 grudnia bądź do wyczerpania środków finansowych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here