PODZIEL SIĘ

Z jakimi najczęściej kłopotami borykają się bełchatowianie? Jak skutecznie wspierać rodziny z trudnościami, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie? Miasto pracuje nad nową strategią rozwiązywania problemów społecznych. Aby ją opracować potrzebne są informacje od mieszkańców. Dlatego magistrat zwraca się do bełchatowian z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety online. Będzie ona dostępna do poniedziałku, 16 listopada.

Dotychczasowa Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Bełchatowa wkrótce wygaśnie. Dlatego magistrat pracuje nad nowym dokumentem. Ma on wskazywać kierunki działań, jakie będzie podejmować miasto, by pomagać osobom borykającym się różnymi trudnościami. Mowa m.in. o bezrobociu, ubóstwie, uzależnieniach, przemocy w rodzinie. Zaplanowane zadania mają być realizowane przez trzy najbliższe lata – od 2021 do 2023 roku.

Ankieta jest dostępna na stronie internetowej bełchatowskiego magistratu. Nie trzeba podawać imienia i nazwiska. Jak zaznaczają urzędnicy uzyskane w ten sposób informacje posłużą tylko do opracowania wspomnianej diagnozy lokalnych zagrożeń i zaplanowania działań profilaktycznych. Wszystkie informacje będą analizowane wyłącznie statystycznie.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here