PODZIEL SIĘ

Wczoraj w sali herbowej bełchatowskiego magistratu zorganizowano konferencję prasową. Tematem spotkania były proponowane stawki opłat za odpady w 2021 roku.

O proponowanej stawce za odbiór odpadów na 2021 roku mówił wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz oraz dyrektor eksploatacji spółki Eko-Region Joanna Wlaźlak.

W przetargu na odbiór śmieci w 2021 wystartowała tylko jedna firma Eko-Region. Kwota jaką zaproponowała spółka to blisko 15,5 mln zł. Jest ona o 2,5 mln zł wyższa od ubiegłorocznej. Dlatego też od nowego roku, na podstawie oferty złożonej przez Firmę Eko-Region opłata za odpady wyniesie 26 zł/os. Obecnie jest ona na poziomie 19 zł/osobę.

Projekt uchwały, regulujący zasady i stawki za odbiór śmieci zostanie poddany pod obrady na listopadowej sesji Rady Miasta.

4 KOMENTARZE

 1. Dlaczego płacimy za wirtualne śmieci skoro wywozone jest 1/4 , 1/5 pojemności pojemnika , reszta to powietrze , a przy wjeździe na wysypisko warzone są ciężarówki . Eco regionu ???

  2

  0
 2. Pisowcy to najzdolniejsi ze zdolnych. Czego się nie dotkną to obrócą w perzynę. Chyba wszyscy pamiętamy, ile, jeszcze kilka lat temu, płaciliśmy za wywóz śmieci.

  1

  2
 3. Gminy nie mogą dopłacać??? To co robi kleszczow 4zł za osobę , szczercow 9zł
  Gratuluję odpowiednich ludzi na stanowiskach w
  Bełchatowie.
  Tak jest polski rząd nieudolny toleruje tony smieci niemieckich angielskich włoskich, a następnie niewolnicy i tak zapłacą.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here