PODZIEL SIĘ

Trwa nabór wniosków do drugiej edycji programu Czyste Powietrze. Tym razem na wymianę tzw kopciucha i termomodernizację domu można pozyskać nawet 37 tys. zł.

Jak informuje bełchatowski magistrat zgodnie z nowymi przepisami, w ramach rządowego programu Czyste Powietrze osoby o niższych dochodach mogą uzyskać wyższe dofinansowanie. Mowa nawet o 37 tys. zł.

Wsparcie mogą otrzymać właściciele lub współwłaściciele domków jednorodzinnych, których dochody miesięcznie nie przekraczają 1400 zł na osobę (w przypadku gospodarstw wielorodzinnych) lub 1960 zł (dla gospodarstw jednoosobowych). Pozostali beneficjenci Czystego Powietrza, z rocznym dochodem do 100 tys. zł, są uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania. Kolejnym niedawno wprowadzonym udogodnieniem jest także możliwość wydłużenia terminu realizacji przedsięwzięcia o maksymalnie sześć miesięcy.

Każdy, kto chce starać się o dotację, musi pobrać zaświadczenie z gminy o dochodach. W Bełchatowie dokumenty w tym zakresie wydaje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here