PODZIEL SIĘ

Po rezygnacji Wiktora Rydza z funkcji prezesa GKS Bełchatów wielu kibiców bełchatowskiej drużyny zastanawia się jaka przyszłość czeka Górniczy Klub Sportowy. Brak sponsora tytularnego, to jak mówią sami kibice, ogromne utrudnienie.

Polska Grupa Energetyczna zrezygnowała ze wspierania piłkarzy seniorskiej drużyny, ale w lipcu tego roku Wojciech Dąbrowski, prezes PGE, zaznaczał, że pieniądze zainwestuje w młodzież GKS.

Powołano do tego celu specjalną Fundację – Akademię GKS Bełchatów, na której działalność miały być przeznaczone 2 miliony złotych. Mimo, iż fundacja została wpisana do KRS to umowy z PGE na jej funkcjonowanie jeszcze nie ma. Jak te sytuację tłumaczy koncern?

W przesłanym do nas e-mailu możemy przeczytać: „Rada Nadzorcza PGE, podejmując w sierpniu 2020 r. decyzję w sprawie nawiązania współpracy z Fundacją Akademia GKS Bełchatów, poleciła Zarządowi PGE pozyskanie kompletnej dokumentacji zawierającej szczegółowe informacje na temat projektu, m.in. kosztorys, wizję funkcjonowania Akademii, sposób płatności i raportowania oraz nadzoru nad wydatkami. Uporządkowania wymagały także sprawy kadrowe w Fundacji. W okresie od września do listopada 2020 r., Fundacja opracowywała dokumentację, której poprawność na bieżąco konsultowała z PGE, uwzględniając zgłaszane uwagi. Ostateczną dokumentację spółka otrzymała w listopadzie 2020 r., dzięki czemu obecnie możliwe jest podjęcie decyzji odnośnie współpracy obu stron. W związku z powyższym, Zarząd PGE skierował ponownie do Rady Nadzorczej wniosek o wyrażenie zgody na zawarcie umowy z Fundacją”.

Czekamy zatem na finał tej sprawy i ostateczną umowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here