PODZIEL SIĘ

Z trzech „bełchatowskich” izolatoriów, które zorganizowano na początku listopada w hotelu Wodnik w Słoku, hotelu Sport w Bełchatowie i w OSiR Wawrzkowizna póki co skorzystało 3 pacjentów, na około 600 dostępnych miejsc.

Opieką w izolatorium objęte są osoby:

– z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa, które lekarz lub inspektor sanitarny skierował do izolatorium, do momentu wypisu z izolatorium lub przeniesienia na oddział szpitalny, w przypadku pogorszenia się ich stanu zdrowia.

Wśród nich są m.in. osoby: bezobjawowe lub skąpoobjawowe, które ze względu na możliwość zakażenia bliskich z grupy podwyższonego ryzyka (np. osoby starsze, z obniżoną odpornością), nie powinny w nim przebywać w miejscu zamieszkania które z innych przyczyn nie mogą poddać się izolacji w miejscu zamieszkania

– hospitalizowane z powodu COVID-19, które ze względu na poprawę stanu zdrowia, nie wymagają już leczenia w warunkach szpitalnych.

Jak wygląda sytuacja w szpitalach? Jak podają służby wojewody na dzień 17 listopada z 2807 łóżek przeznaczonych dla pacjentów „covidowych” 1530 jest zajętych. Warto przypomnieć, że w Łodzi obecnie przygotowywany jest szpital tymczasowy w hali Expo.

Czy powstaną kolejne szpitale tymczasowe? Wojewoda łódzki, podczas nadzwyczajnego posiedzenia sejmiku województwa łódzkiego podkreślał, że w razie konieczności utworzy kolejny tymczasowy szpital. Gdzie? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy może być on zlokalizowany w Bełchatowie, w hali widowiskowo sportowej.

Biuro wojewody zaznacza, że w kilku obiektach w województwie łódzkim przeprowadzono już rekonesanse w celu ewentualnego wykorzystania w związku z trwającą epidemią wirusa Sars-Cov-2. Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim jest dokładnie analizowana a pod uwagę brane są różne scenariusze. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here