PODZIEL SIĘ

W czwartek radni podczas sesji rady miasta będą obradować m.in. nad projektami uchwał o nowych stawkach za odbiór śmieci w mieście, a także nad programami lokalnymi dotyczącymi rozwiązywania problemów alkoholowych i przemocy w rodzinie.

Listopadowa sesja rady miasta odbędzie się, z uwagi na trwającą pandemię, w systemie zdalnym. Obrady rozpoczną się o godzinie 11:00.

Radni zajmą się m.in stawką za odbiór śmieci. Proponowana wysokość to 26 zł/os. a także projektem uchwały o pomocy dla lokalnego sportu. Uchwała sierpniowa została zakwestionowana przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Włodarze miasta, chcąc wesprzeć bełchatowski GKS, który jest w trudnej sytuacji, przygotowali projekt według wytycznych RIO. Na wsparcie dla sportu w kasie miasta zabezpieczone zostało na ten rok 288 tys. zł.

Ponadto pod obrady zostanie poddany projekt o przeznaczeniu 180 tys. zł na zakup nowego samochodu dla urzędu, Miasto Bełchatów jest bowiem zobligowane do zapewnienia do końca 2021 roku, w swojej flocie 30 proc. pojazdów elektrycznych.

źródło: UM w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here