PODZIEL SIĘ

Trwa głosowanie w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Miasta, które zdobędą wymaganą liczbę głosów, otrzymają maszt i flagę.

Projekt „Pod biało-czerwoną” nawiązuje do wydarzeń z 1920 roku. Ma on przypominać o jej bohaterach i zachęcać do patriotycznych postaw. Każda gmina która zgłosi swój udział w akcji i zdobędzie wskazaną liczbę głosów, otrzyma maszt oraz flagę. Ich zakup będzie sfinansowany z budżetu państwa. Patrząc na oddane do tej pory głosy to wśród gmin z największą liczbą głosów poparcia w powiecie bełchatowskim na 1 miejscu uplasował się Szczerców – uzyskał 358% wymaganych głosów i na pewno ta gmina otrzyma masz i flagę.

Głosy można oddawać do 31.12.2020 roku. Zagłosować może każdy mieszkaniec. Wystarczy wejść na stronę gov.pl projekt „Pod biało-czerwoną”.

Jak zaznaczają organizatorzy w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidziany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną’’ 31.01.2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here