PODZIEL SIĘ

Kolejny raz do Bełchatowa zawita mobilna pracownia mammograficzna, w której będzie można wykonać bezpłatne badania finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Wyniki realizacji Programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami. Jak zaznaczają specjaliści tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

Grudzień to ostatni miesiąc, w którym z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1951.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie w Bełchatowie 9 grudnia 2020 w godzinach od 9.15 do 18.20 – autobus zaparkuje przy ul. Witolda Budryka 69.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44

źródło: LUX MED Diagnostyka

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here