PODZIEL SIĘ

Od soboty część tzw. miejsc covidowych w szpitalach regionu będzie ponownie dostępna dla wszystkich pacjentów. Jak to wygląda w przypadku bełchatowskiego szpitala?

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński postanowił, że część łóżek tzw. covidowych wraca do swojej pierwotnej funkcji.

Jak czytamy w komunikacie: „Postanowiono: – przywrócić świadczenia w newralgicznych zakresach tzn. w tych gdzie najwięcej łóżek zostało przekształconych na covidowe, a pacjenci uskarżają się, że mają problem z dostaniem się do lekarza, – uwzględnić dostępność geograficzną do szpitali tzn. chodzi o to, żeby przekształcić szpitale w takich miejscach, gdzie nie ma bliskości świadczeń, a pacjent nie musiał daleko jechać do oddziału szpitalnego, – uwzględnić złożoność procesu przekształcenia i odkształcenia, ponieważ nie wiemy czy nie będzie trzeciej fali zakażeń COVID-19″.

Przekształcenia oddziałów w szpitalach covidowych: 

  • W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu będzie odmrożonych 20 łóżek,  
  • w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym 40 łóżek (ginekologia i położnictwo),  
  • Poddębickim Centrum Zdrowia 24 łóżka (obecnie szpital przestaje posiadać osobny oddział covidowy; w szpitalu nadal funkcjonuje oddzielny oddział onkologiczny)  
  • w Tomaszowskim Centrum Zdrowia 30 łóżek (choroby wewnętrzne) 

Na tej liście nie ma bełchatowskiego szpitala. Tu zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego do zwalczania COVID-19 mamy wyznaczonych 80 łóżek w oddziale obserwacyjno-zakaźnym dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 i 16 łóżek intensywnej terapii w OAiIT.

Obecnie, jak podaje bełchatowski szpital hospitalizowanych jest 72 pacjentów w oddziale obserwacyjno-zakaźnym i 12 pacjentów zakażonych w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Wojewoda łódzki dodaje jednak, że każda z decyzji dotyczących przywrócenia świadczeń jest tymczasowa i będzie dostosowywana do aktualnej sytuacji epidemicznej w województwie łódzkim. Jeżeli sytuacja będzie ulegała stabilizacji i stopniowej poprawie w kolejnych tygodniach grudnia będą podejmowane kolejne decyzje o przywracaniu szpitalom ich pierwotnych funkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here