PODZIEL SIĘ

Koronawirus nie odpuszcza. Już blisko 9 miesięcy trwa walka z COVID-19. O działaniach jakie do tej pory podejmowano na terenie miasta rozmawiali członkowie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wraz z prezydent miasta i przedstawicielami służb policji i straży miejskiej.

Jak zaznacza Kryspina Rogowska, rzecznik UM w Bełchatowie, od początku pandemii w celu przeciwdziałania COVID-19 bełchatowska policja współpracuje ze Strażą Miejską. Chodzi m.in. o kontrole osób pozostających w izolacji domowej czy poddanych kwarantannie, a mowa tu o ok. 2 tys. adresów w ciągu ostatnich miesięcy. Do obowiązku służb należy także sprawdzanie przestrzegania obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, czy mieszkańcy noszą maseczki lub przyłbice.

By walczyć z COVID-19, w ostatnim czasie miasto przekazało także 240 tys. zł dla szpitala. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup środków ochrony osobistej oraz na zakup sondy do nieizotopowego wykrywania węzłów chłonnych wartowniczych dla Pododdziału Chirurgii Onkologicznej.

Warto przypomnieć, że magistrat zrezygnował z organizacji imprez plenerowych – m.in. Dni Bełchatowa, Festiwalu Sztuki Jabłka czy corocznego Jarmarku Świątecznego.

W czasie epidemii we wszystkich sprawach zagrażających życiu i zdrowiu lub w przypadku konieczności wykupienia leków, starsi mieszkańcy Bełchatowa mogą dzwonić do Straży Miejskiej pod nr tel. 986 czy Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych pod numer 44 733 51 23. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here