PODZIEL SIĘ

Związki zawodowe odniosły się do wczorajszego oświadczenia jakie wydało PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Związkowcy skupieni w Komitecie Protestacyjno – Strajkowym GK PGE zaznaczają, że Spółka PGE dopuściła się bezprecedensowego ataku.

W zamieszczonym komunikacie związkowcy podkreślają, że komunikat, który został opublikowany na CIRE, przesłany do lokalnych mediów, a także do pracowników wewnętrzną pocztą, jest manipulacją i zawiera kłamliwe stwierdzenia. Jak mówią związkowcy:

  • kłamstwem jest stwierdzenie, że w żądaniach Komitetu związanych z wielozakładowym sporem zbiorowym przedstawiono postulaty płacowe dotyczące wzrostu wynagrodzeń w wysokości 500 zł dla każdego Pracownika Grupy
  • w żądaniach Komitetu nie pojawiła się również wartość wzrostu płac o 6,8%;
  • manipulacją i nadinterpretacją jest stwierdzenie, że Komitet żąda zatrudnienia jeszcze w 2020r. dodatkowo 700 pracowników. W tym obszarze Komitet żąda zrealizowania obowiązujących w GK PGE porozumień etatyzacyjnych.
  • Prawdą jest, że wypracowany w Grupie standard procesu uzgodnieniowego dotyczącego zmian organizacyjnych lub własnościowych wynika z obowiązujących porozumień zbiorowych, które zostały zawarte w obronie miejsc pracy oraz godziwych warunków zatrudnienia.

Związkowcy podkreślają, nie walczymy o podwyżki, ale przeciwstawiamy się próbie przeprowadzania transformacji poprzez likwidację.

Warto przypomnieć, że od wczoraj komitet rozpoczął przygotowania do strajku.

źródło: facebook/MK NSZZ Solidarność PGE GiEK S.A. KWB Bełchatów

2 KOMENTARZE

  1. Sie tym zwiazkom w pala h poprzewracalo. Skonczylo sie magiczne slowo kopalnia elektrownia i banki staly otworem. Zalosne gornik 25 lat pracy i emeryture. Co to za gornik co niebo widzi? Zenada

    1

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here