PODZIEL SIĘ

Od dzisiaj czyli od 28 grudnia obowiązują dodatkowe ograniczenia. Warto zapoznać się z tym co się zmienia. Ograniczenia obejmą handel, turystykę a także życie społeczne.

Od dzisiaj zamknięto większość sklepów w galeriach handlowych. W tych, które otwarte pozostały, obowiązuje limit 1 os. na 15 m2. Otwarte są m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki.

Zamknięta została również infrastruktura sportowa oraz stoki narciarskie. W obiektach można uprawiać jedynie sport profesjonalny.

Od dzisiaj ograniczone jest także prowadzenie działalności hotelarskiej. Wyjątkami są placówki pracownicze oraz te, które zapewniają nocleg pracownikom medycznym, służbom mundurowym, pacjentom szpitali specjalistycznych i ośrodków COS.

Dzieci i młodzież do 16. roku życia nie mogą przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Wyjątek stanowić będą półkolonie w trakcie ferii.

Szczególne zasady będą obowiązywać podczas nocy sylwestrowej z 31 grudnia 2020 na 1 stycznia 2021 roku. W godzinach od 19:00 do 6:00 rano będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem jest wykonywanie czynności służbowych lub zawodowych, działalności gospodarczej, a także zaspokojenie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here