PODZIEL SIĘ

Do naszej redakcji zgłosiły się osoby, które informują, że PGM próbuje dokonywać odczytów wodomierzy w domach. Według ich relacji m.in, na osiedlu Binków pracownicy spółki zapowiadali wizyty na 31 grudnia.
Nasi rozmówcy sugerowali, że w obecnych czasach jest to bardzo ryzykowne i część z nich nie zamierzała wpuszczać pracowników PGM-u do mieszkań.

Szczególne obawy dotyczyły wizyt w domach u osób starszych. Jak podkreślali nasi rozmówcy, dziwne jest to, że rząd namawia do pozostawania w domach, ograniczaniu kontaktów z innymi – nawet w święta, a bełchatowski PGM wysyła pracowników, którzy zwiększają ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się wirusa. Dodają, że ten sam PGM przekładał zebrania roczne na inne terminy tłumacząc to ryzykiem związanym właśnie z Covid-19.

My poprosiliśmy PGM o wyjaśnienia. W telefonicznej rozmowie pracownik spółki potwierdził, że takie wizyty są przeprowadzane, ale nie ma konieczności wpuszczania pracowników do mieszkań. Jednocześnie poinformował, że spółka nie wystąpiła z informacją, że obowiązku wpuszczania do lokalu nie ma. PGM poinformował też, że cała sytuacja dotyczy tylko mieszkań wyposażonych w stare liczniki bez odczytu radiowego, a fizyczny odczyt przez pracownika spółki odbywa się raz na trzy miesiące, ale dane można też podać telefonicznie lub drogą elektroniczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here