PODZIEL SIĘ

To była zdecydowanie inna noc niż wszystkie. Sylwester 2020 za nami – bez hucznych imprez, tradycyjnych bali i z ograniczenia w przemieszczaniu między 19 a 6 rano. Czy mieszkańcy powiatu bełchatowskiego dostosowali się do obowiązujących ograniczeń?

W okresie sylwestrowo – noworocznym w powiecie bełchatowskim mundurowi wyjeżdżali na różne zgłoszenia związane z naruszeniem przepisów prawa. W większości wzywani byli na interwencje, gdzie zazwyczaj spożyty alkohol zwiększał agresję i sprzyjał zakłóceniom porządku. Policjanci koncentrowali się przede wszystkim na niesieniu pomocy osobom potrzebującym, w tym narażonym na wychłodzenie oraz na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i eliminacji osób kierujących pod wpływem alkoholu oraz tych spożywających go w miejscach publicznych. Wcześniej podejmowaliśmy także działania na rzecz przestrzegania przepisów związanych z handlem i dystrybucją materiałów pirotechnicznych.

Podsumowując ostatni dzień 2020 roku oraz pierwszy nowego 2021 roku można podkreślić, że w powiecie bełchatowskim było bezpiecznie. W tym czasie policjanci nie ujawnili wykroczeń związanych z gromadzeniem się czy przemieszczaniem. Natomiast mundurowi łącznie podjęli blisko 60 różnych interwencji. Skontrolowali też 56 pojazdów, ujawnili dwóch nietrzeźwych kierowców i pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here