PODZIEL SIĘ

Koniec z papierowymi skierowaniami. Od dzisiaj lekarze obowiązkowo muszą wystawiać pacjentom e-skierowania. W Łódzkiem wystawiają je już 532 placówki medyczne.

Skuteczności wprowadzania rozwiązań e-zdrowia w naszym kraju sprzyja fakt, że robimy to ewolucyjnie. Zaczęliśmy od dość prostej funkcjonalności, jaką było elektroniczne zwolnienie. Był to doskonały sposób na wejście e-recept, których wystawia się o wiele więcej, w moim przypadku są to liczby idące w setki dziennie. E-skierowania będą kolejnym, istotnym krokiem na tej drodze – prof. dr hab. n. med. Przemysław Kardas, kierownik Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

E-skierowanie może być wystawione na: ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne, leczenie szpitalne, badania medycyny nuklearnej oraz badania tomografii komputerowej, rezonans magnetyczny, badanie endoskopowe przewodu pokarmowego, badanie echokardiograficzne płodu.

E-skierowanie nie jest wystawiane na: leczenie w uzdrowisku lub sanatorium, programy lekowe, rehabilitację do szpitala psychiatrycznego.

E-skierowanie pacjent może otrzymać w postaci:
– SMS-a z 4 cyfrowym kodem
– e-maila z pdf-em
– wydruku informacyjnego e-skierowania
Żeby otrzymać e-skierowanie w postaci SMS-a lub e-maila pacjent musi się zalogować na swoim Internetowym Koncie Pacjenta i wpisać numer telefonu lub adres e-mailowy.

źródło: Anna Leder, rzecznik prasowy ŁOW NFZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here