PODZIEL SIĘ

Maturzyści m.in z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego przystąpili dzisiaj do matury próbnej. Pierwszym egzaminem sprawdzającym ich wiedzę był test z języka polskiego. Egzamin został przeprowadzony w całkowitym bezpieczeństwie sanitarnym.

To kolejny trudy rok dla maturzystów – wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Początkowo wielu uczniów martwiło się, że nie będzie miało możliwości sprawdzenia swojej wiedzy przed maturą – na szczęście udało się temu zaradzić.

Joanna Zalejska, dyrektor placówki podkreślała, że bardzo cieszy się że udało się ten egzamin zorganizować. Uczniowie wchodzili do szkoły co 5 minut, w salach lekcyjnych znajdowało się po 15 osób. Panie z obsługi pilnowały aby młodzież przy wejściu do szkoły dezynfekowała ręce i by każdy był w maseczce. Egzamin uczniowie także pisali w maseczkach. Po egzaminie arkusze były przekazywane nauczycielom, którzy będą je sprawdzać. Z tego egzaminu nie ma oceny – jest wynik procentowy jak na maturze – dodaje Zalejska.

Dzisiaj uczniowie m.in Liceum Broniewskiego rozpoczęli matury próbne – na początek język polski. Jutro maturzyści przystąpią do egzaminu próbnego z matematyki – w czwartek z języka obcego natomiast w piątek z przedmiotu dodatkowego. Do próbnego egzaminu w popularnym „Bronku” przystępuje 122 maturzystów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here