PODZIEL SIĘ

Lekarze przypominają, że epidemia koronawirusa nie zatrzymała raka, i apelują, by zgłaszać się na badania. W Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II działa poradnia onkologiczna i poradnia chirurgii onkologicznej. Jak podkreśla dr n. med. Marek Stempień, lekarz onkolog – tu pacjenci nie potrzebują skierowania – warto regularnie badać piersi i reagować jak najszybciej na niepokojące sygnały.

Marek Stempień, lekarz onkolog, zaznacza, że od miesiąca na chirurgii w bełchatowskim szpitalu dzieje się dosyć dużo. Położyliśmy nacisk na leczenie onkologiczne, przyszli nowi lekarze, nowi ludzie, którzy mają za zadanie pomagać bełchatowianom w tym żeby onkologia i leczenie nowotworów było na znaczącym miejscu. Rak piersi jest najczęstszym nowotworem na świecie, a w czasach COVID-19 ma to szczególne znaczenie bo utrudniony jest dostęp do lekarzy specjalistów, stąd mój apel aby nie tracić czasu, szukać pomocy w naszym szpitalu i korzystać z poradni onkologicznych, które działają nie na zasadzie teleporad. Do onkologa można przyjść bez skierowania – dodaje Stempień.

W tej chwili Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie dysponuje wszelkimi możliwościami leczenia chirurgicznego ale przede wszystkim diagnostyki – biopsji grubo i cienko igłowych. Niebawem będziemy mogli najprawdopodobniej wykonywać tzw. biopsje mammotomiczne więc będzie dostępna pełna diagnostyka jeśli chodzi o leczenie chorób piersi u kobiet. W leczeniu chirurgicznym dysponujemy możliwością wykonywania biopsji węzła wartowniczego i wszelkich operacji jakie w tej chwili na świecie są dostępne łącznie z operacjami rekonstrukcyjnymi. Wspólnie z dyrekcją szpitala i profesorem Trzcińskim, który prowadzi w tej chwili oddział chirurgii ogólnej i onkologicznej, mamy taką ambicję aby żadna bełchatowianka za kilka lat nie wyjeżdżała z tego miasta by leczyć raka piersi bo jest to w tej chwili absolutnie niekonieczne – mówi dr n. med. Marek Stempień.

Więcej w materiale video.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here