PODZIEL SIĘ

Bełchatowscy policjanci tylko w ten weekend zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Zatrzymani mieli od 0,5 do ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 12 lutego 2021 roku, około godziny 19.30 w miejscowości Gadki, gmina Drużbice, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Drużbicach zatrzymali 50-letniego kierującego pojazdem marki Rover. Mężczyzna poruszał się pojazdem mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, ponadto posiadał on czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. O nietrzeźwym kierującym dyżurnego bełchatowskiej jednostki, poinformowali świadkowie, którzy do czasu przyjazdu patrolu jechali za pojazdem, jednocześnie próbując uniemożliwić kierującemu dalszą jazdę.

Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany 13 lutego 2021 roku około godziny 18.30 w Zelowie. Funkcjonariusze drogówki widząc kierującego BMW, którego styl jazdy wskazywał, że może on się znajdować pod wpływem alkoholu, zatrzymali go do kontroli. Policjanci nie pomylili się, 29-letni mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

14 lutego 2021 roku około godziny 12.00 na jednym z bełchatowskich osiedli świadek widząc nietrzeźwego kierującego, który z trudem opuszczał swój samochód, uniemożliwił mu dalszą jazdę, a o fakcie tym poinformował odpowiednie służby. Przybyły na miejsce patrol dokonał badania na zawartość alkoholu, okazało się, że 40-letni kierujący Renault Clio miał ponad 2,5 promila w organizmie. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia, około godziny 13.30 w miejscowości Ignaców, gmina Zelów funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 36-letniego kierującego Citroenem, który kierując samochodem, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here