PODZIEL SIĘ

Przedstawiciele miasta Bełchatowa podpisali porozumienie dotyczące powstania Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. Co to oznacza dla mieszkańców?

Władze Bełchatowa podobnie jak Pabianic, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska, Sieradza oraz Skierniewic podpisały wstępne porozumienie dotyczące powstania Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych.

Dzięki tej inicjatywie, miasta takie jak m.in Bełchatów będą mogły budować mieszkania na wynajem, co istotne będą to w założeniu tanie mieszkania.

Jak podkreśla Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent miasta Bełchatowa, cała konstrukcja tego programu polega na tym, że pojawi się dosyć duże dofinansowanie ze środków ministerialnych ale również dostępne będą tańsze kredyty, które zostaną uruchomione w ramach tych inwestycji. Co bardzo istotne najemcy będą mogli te mieszkania wykupić.

Jeśli chodzi o lokalizację inwestycji to w tej chwili są prowadzone analizy. Jesteśmy w kontakcie z Krajowym Zasobem Nieruchomości by dopasować pewne możliwości chociażby projektowe do wymogów, które będą stawiane przez firmę – czyli spółkę, która będzie to budować, dodaje Matyśkiewicz.

Program Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej zakłada dofinansowanie sięgające nawet 35 proc. kosztów budowy lokali społecznych oraz 80 proc. kosztów budowy mieszkań komunalnych. Jak zaznacza magistrat SIM-y zapewnią możliwość dojścia do własności po ok. 15 – 20 latach.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here