PODZIEL SIĘ

To świetna wiadomość dla miłośników aktywności sportowej. Pierwszy etap modernizacji lodowiska przy ul. Edwardów zakończony.

Kryspina Rogowska, rzecznik UM w Bełchatowie podkreśla, w ramach modernizacji lodowiska wymienione zostało podłoże na betonowe, wykonano jednoetapowo płytę mroźni. Zmodernizowane zostało orurowanie służące do mrożenia lodowiska. Wstawiono także nowe i wyższe bandy. To pierwszy tego typu obiekt w Bełchatowie.

Pomysł na uruchomienie rolkowiska mieli sami mieszkańcy. Projekt został zgłoszony do siódmej edycji budżetu obywatelskiego.

Jak dodaje Rogowska, z UM w Bełchatowie, w głosowaniu projekt zajął trzecie miejsce. Kiedy okazało się, że dwa zwycięskie zadania w sumie kosztować będą mniej niż przeznaczona dla projektów twardych kwota, prezydent Mariola Czechowska zdecydowała, że miasto zrealizuje częściowo także to zadanie.

Rolkowisko dostępne dla mieszkańców ma być już wiosną, wszystko jednak zależy od sytuacji epidemiologicznej.

Koszt tego przedsięwzięcia to nieco ponad 600 tys. zł

1 KOMENTARZ

  1. Super. Teraz niech zaczną w końcu łatać dziury w drogach. Mam dość wydawania publicznych pieniędzy na realizację lodowisk, rolkowisk czy skteparków. Jak ludzie chcą to robić niech robią to za swoje pieniądze. To zwykły biznes.

    1

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here