PODZIEL SIĘ

Sezon zimowy na Górze Kamieńsk zakończony – choć nie trwał on długo to chętnych by poszusować nie brakowało. Przez 17 dni sezonu Górę Kamieńsk odwiedzało 28 tys. miłośników białego szaleństwa.

Jak mówi Sandra Apanasionek, rzecznik PGE GiEK S.A. sezon zimowy na Górze Kamieńsk został zakończony. Ośrodek został otwarty dla turystów po poluzowaniu obostrzeń 12 lutego. Łącznie tegoroczny sezon zimowy trwał 17 dni. Ośrodek cieszył się dużym zainteresowaniem turystów. Z zimowych uroków Góry Kamieńsk skorzystało około 28 tys. narciarzy i snowboardzistów.

W tym roku z powodu epidemii koronawirusa Ośrodek na Górze Kamieńsk działał w warunkach reżimu sanitarnego. Na terenie ośrodka obowiązywał nakaz zasłaniania ust oraz nosa a także nakaz zachowania dystansu w kolejkach do kas i urządzeń wyciągowych.

Było to wymuszone przez odpowiednie ustawienie barierek i siatek wygrodzeniowych. Gastronomia serwowała jedynie posiłki na wynos. W trakcie sezonu ośrodek kontrolowały policyjne patrole piesze i patrole narciarskie KPP w Radomsku i Komisariatu w Kamieńsku. Przeprowadzono także trzy kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Nad bezpieczeństwem narciarzy na stoku czuwali jak co roku ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR – dodaje Apanasionek.

Przez najbliższe tygodnie na Górze Kamieńsk będą trwały przygotowania do sezonu letniego. Przygotowania będą polegać na przeprowadzeniu przeglądów, a także na pracach porządkowych, remontowych i konserwacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here