Polska sztafeta kobiet 4×400 metrów zdobyła brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu. Wśród biegaczek nie zabrało bełchatowskiego akcentu – utalentowanej Aleksandry Gaworskiej.

Aleksandra Gaworska, wychowanka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, obecnie reprezentująca barwy KS AZS AWF Kraków została brązową medalistką Halowych Mistrzostw Europy, które w niedzielę zakończyły się w Toruniu. Gaworska pobiegła na ostatniej zmianie i sięgnęła po medal w sztafecie 4x400m kobiet.

Warto przypomnieć, że to kolejny sukces tej zawodniczki. Cztery lata temu także w finale sztafety 4x400m, w Londynie zdobyła brązowy medal mistrzostw świata. Pół roku później wraz z koleżankami ustanowiła nowy rekord kraju, Polki praktycznie przez cały dystans zajmowały trzecią pozycję i z takim też rezultatem zameldowały się na mecie. Jednak po dyskwalifikacji Jamajek, oficjalnie zajęły drugie miejsce w halowych mistrzostwach świata w Birmingham.

Warto dodać, że pierwszym trenerem Aleksandry Gaworskiej był Dariusz Rybarczyk, dziś szkoleniowiec Uczniowskiego Klubu Sportowego Czempion Bełchatów.