PODZIEL SIĘ

Za nami spotkanie 20. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy drużynami GKS-u Bełchatów a Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 (1:0). „Brunatni” prowadzili od 8. minuty po debiutanckim golu Macieja Masa, ale w drugiej połowie goście doprowadzili w dość kontrowersyjnych okolicznościach do zwycięstwa 2:1.

Jak informuje bełchatowski klub chodzi o sytuacje z 65. minuty spotkania wtedy też doszło do pierwszej kontrowersji, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusz Grzybek zderzył się z Bartoszem Żurkiem a sędzia Tomasz Marciniak podyktował rzut karny i upomniał naszego pomocnika żółtą kartką. Po raz trzeci z rzędu gola przeciwko bełchatowianom zdobył Roman Gergel. W 84. minucie doszło do drugiej kontrowersji. Po nabiciu przez Marcina Sierczyńskiego Sebastiana Boneckiego sędzia odgwizdł rzut rożny dla… Termaliki. Po chwili dośrodkowanie na gola zamienił głową Kacper Śpiewak.

GKS Bełchatów – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2
Maciej Mas 8. – Roman Gergel 65. (k), Kacper Śpiewak 85.

GKS Bełchatów: 25. Leonid Otczenaszenko – 70. Marcin Sierczyński, 91. Mateusz Bartków, 33. Sebastian Zalepa, 2. Mateusz Szymorek – 19. Waldemar Gancarczyk (67, 16. Mikołaj Grzelak), 8. Damian Hilbrycht (89, 55. Jakub Staszak), 5. Michał Pawlik, 11. Maciej Mas (58, 9. Patryk Winsztal), 38. Bartosz Żurek (89, 7. Szymon Łapiński) – 99. Jakub Bator (67, 14. Filip Laskowski).

Bruk-Bet Termalica: 1. Łukasz Budziłek – 13. Mateusz Grzybek, 97. Wiktor Biedrzycki, 77. Artem Putiwcew, 3. Marcin Grabowski – 8. Samuel Štefánik, 95. Sebastian Bonecki, 16. Paweł Żyra (63, 9. Kacper Śpiewak), 10. Adam Radwański (81, 22. Michal Hubínek), 66. Martin Zeman (90, 19. Michal Bezpalec) – 7. Roman Gergel (90, 2. Patryk Czarnowski).

żółte kartki: Żurek, Winsztal – Żyra, Radwański, Bezpalec.

sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)

źródło: gksbelchatow.com