PODZIEL SIĘ

Liczba zakażeń koronawirusem i tym samym hospitalizacji wzrasta. Jak wygląda bieżąca sytuacja w województwie łódzkim oraz jakie planowane są działania w związku z trzecią falą epidemii – o tym wczoraj informował Tobiasz Bocheński, Wojewoda łódzki.

Liczba zakażeń i hospitalizacji wzrasta. Jest to czas naszej wspólnej odpowiedzialności. To czas na przestrzeganie obostrzeń. Im mniej stanów ciężkich tym mniej problemów w działalności szpitali. Tym samym więcej żyć uratowanych – zaznaczał podczas konferencji Tobiasz Bocheński, Wojewoda Łódzki.

Obecnie województwo łódzkie dysponuje 13 tysiącami łóżek szpitalnych, w tym ponad 2 tysiącami łóżek covidowych. Pod koniec tego tygodnia będzie prawie 2,5 tys. łóżek covidowych. Decyzjami wojewody łódzkiego od 1 do 22 marca z 1410 łóżek dla pacjentów z COVID-19 na drugim poziomie zabezpieczenia baza zostanie zwiększona do 1712 łóżek czyli o 302 miejsca. Przygotowując się do nadejścia 3 fali w województwie łódzkim zakupiono 388 respiratorów, 220 urządzeń do wysokoprzepływowej terapii tlenem, 240 łózek do intensywnej terapii, 9 tomografów, 10 nowych instalacji tlenowych i 34 ambulanse.

Jak informuje Urząd Wojewódzki w Łodzi, w najbliższych dniach prawdopodobnie konieczna będzie decyzja o otwarciu szpitala tymczasowego, który powstał w listopadzie w trakcie drugiej fali po to by ratować życie i zdrowie mieszkańców województwa łódzkiego. Obecnie w szpitalu tymczasowym w hali Expo odbywają się szczepienia. Jak podkreślał Tobiasz Bocheński podczas konferencji, uruchomienie szpitala tymczasowego będzie dowodziło, że sytuacja w województwie łódzkim stała się jeszcze bardziej poważna niż obecnie.

źródło, zdjęcie: UW w Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here