PODZIEL SIĘ

Przypominamy, że do 30 kwietnia mamy czas, aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Bełchatowski magistrat zachęca by płacić podatki w miejscu, w którym faktycznie się mieszka. Dlaczego?

Zgodnie z przepisami w przypadku podatku PIT miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest właściwy urząd skarbowy według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku.

Jak zaznacza Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy UM w Bełchatowie, około 40 proc. z naszych podatków wraca do miejskiej kasy. W 2020 roku było to ponad 80 mln zł. Według szacunków w tym roku kwota ta może sięgać ponad 82,5 mln zł, co stanowi 28 proc. całego budżetu.

Rozliczając swój PIT w Bełchatowie możesz dołożyć swoją cegiełkę do m.in. modernizacji ulic, renowacji placów zabaw czy parków. Więcej podatków rozliczonych w Bełchatowie to także więcej remontów w miejskich przedszkolach i szkołach oraz inwestycji w młodych bełchatowian, dodaje Rogowska.

Warto przypomnieć o jeszcze jednej formalności – Jeśli rozlicza cię pracodawca, pamiętaj aby powiadomić go o zmianie adresu zamieszkania i urzędu skarbowego.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here