PODZIEL SIĘ

Miłośnicy dwóch kółek zapewne nie mogą doczekać się już prawdziwej wiosny. Przygotowania do sezonu rowerowego ruszyły – po gruntownym przeglądzie i konserwacji stacje obsługi rowerów zostały ponownie zamontowane.

To świetna informacja dla mieszkańców Bełchatowa. Miłośnicy rowerowych wypraw w sytuacji kryzysowej znów mogą skorzystać ze stacji naprawy rowerów. Stacje wyposażone są w zestaw potrzebnych narzędzi, m.in. wkrętaki krzyżowe i płaskie, klucze nastawne, zestaw kluczy imbusowych oraz pompkę z adapterem na różne rodzaje zaworów.

Jak zaznacza Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent miasta Bełchatowa, nie wszyscy mieszkańcy mają warunki do samodzielnej naprawy swoich jednośladów. A stacje właśnie takie możliwości dają. W kilku punktach Bełchatowa można szybko i sprawnie przeprowadzić drobne regulacje hamulców czy przerzutek. Dodatkowo korzystać z nich mogą nie tylko rowerzyści. Przydać się mogą chociażby rodzicom z wózkami dziecięcymi czy osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach.

Co warte podkreślenia, każdej zimy stacje są demontowane, przechodzą gruntowny przegląd i konserwację. Po przeprowadzeniu koniecznych prac wracają na swoje stałe miejsca, czyli przy Al. Wyszyńskiego, w okolicach skrzyżowania ulic Czaplinieckiej i Włókniarzy oraz przy skateparku na Binkowie, w tej ostatniej lokalizacji stacja została dodatkowo wyposażona w uchwyt na deskorolki.

Stacje obsługi rowerów to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego – jego koszt to nieco ponad 13 tys. zł. Dodatkowo magistrat uzupełnił projekt stojakami rowerowymi.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here