PODZIEL SIĘ

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy PGE, popisała umowę sponsoringową ze Stowarzyszeniem Energetyczny Klub Sportowy SKRA Bełchatów. W ramach współpracy PGE GiEK przekazała 1 mln zł, które zostaną przeznaczone na bieżącą działalność sportową stowarzyszenia.

Energetyczny Klub Sportowy Skra Bełchatów działa na terenie Bełchatowa od 91 lat. Zrzesza w sumie 200 sportowców amatorów w sekcji pływackiej i siatkarskiej. Jest ponadto właścicielem klubu siatkarskiego KPS Skra Bełchatów oraz większościowym udziałowcem GKS Bełchatów. Przekazane przez PGE GiEK środki pomogą zrealizować planowane projekty sportowe, w tym także priorytetowy, jakim jest dokończenie przez drużynę GKS Bełchatów rozgrywek ligowych w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi.

PGE GiEK równolegle ze swoją działalnością podstawową, jaką jest wydobycie węgla brunatnego oraz produkcją energii elektrycznej i ciepła angażuje się w działania wspierające lokalne społeczności, wśród których funkcjonuje. Tylko przez ostatnie cztery lata PGE GiEK zrealizowała w lokalizacji bełchatowskiej setki darowizn i projektów sponsoringowych na kwotę ponad 4 mln zł.

źródło: PGE GiEK S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here