PODZIEL SIĘ

Kolejni pacjenci trafili do szpitala tymczasowego w Łodzi. Placówka funkcjonuje od tygodnia a jak informują przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego połowa łóżek tzw. covidowych jest już zajęta.

Jak informuje Łódzki Urząd Wojewódzki, w ostatnich dniach obserwujemy stały wzrost liczby zakażeń i hospitalizacji. Szpital tymczasowy w Łodzi został uruchomiony tydzień temu – a już pierwszego dnia umieszczono tam 12 chorych, którzy wymagali tlenoterapii. W następnych dniach przewożeni byli tam kolejni pacjenci z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Dane z niedzieli, 28 marca, pokazują że w szpitalu tymczasowym w Łodzi ponad połowa dostępnych łóżek covidowych jest już zajęta.

Jak zapewnia Urząd Wojewódzki baza łóżek będzie sukcesywnie zwiększana, by ratować życie mieszkańców naszego województwa. Teraz widać jak na dłoni zasadność budowy szpitala tymczasowego, gdy każde łóżko jest na wagę złota. Chorują coraz młodsze osoby, dlatego zwracamy się z gorącym apelem o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego – bądźmy odpowiedzialni.

źródło, zdjęcie: Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here