PODZIEL SIĘ

Śmigłowce nad bełchatowskim niebem – dzisiaj nie powinny nikogo dziwić. Trwają bowiem oględziny linii elektroenergetycznych przy wykorzystaniu helikopterów wyposażonych w specjalistyczny sprzęt. Dzisiaj obloty wykonywane są także w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego.

Zadaniem PSE jest bilansowanie systemu elektroenergetycznego czyli zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej w kraju z każdej sekundzie przez cały rok. PSE odpowiadają także za efektywny przesył energii z elektrowni do sieci dystrybucyjnych skąd dalej trafia ona do odbiorców. Infrastruktura przesyłowa zlokalizowana jest w całym kraju na terenie ponad 1000 gmin.

Jak informują Polskie Sieci Elektroenergetyczne, do obowiązków PSE należy dbanie o bezpieczne i niezawodne funkcjonowanie systemu przesyłowego, eksploatacja, konserwacja, remonty a także prowadzenie niezbędnej rozbudowy sieci przesyłowej. Aby skutecznie dbać o te infrastrukturę w tym celu stosowane są również obloty linii przesyłowych zarządzanych przez PSE. Przede wszystkim są to loty patrolowe podczas których jest sprawdzane bezpieczeństwo pracy linii a także dokonywana jest inspekcja terenów w pasie technologicznym linii czyli np: czy gałęzie drzew nie zbliżają się do przewodów zagrażając pracy linii. Jak informuje Beata Jarosz-Dziekanowska, rzecznik prasowy PSE S.A., dziś odbywają się loty inspekcyjne w okolicy Bełchatowa i Piotrkowa Trybunalskiego. Loty są prowadzone wyłącznie w bezpośrednim sąsiedztwie infrastruktury energetycznej.

zdjęcie: PSE – Sieć Przesyłowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here