PODZIEL SIĘ

W czasie Wielkanocy policja intensyfikowała działania – mundurowi sprawdzali przestrzeganie obostrzeń, więcej było też kontroli na drogach.

Tegoroczne Święta, kolejne upływające pod znakiem epidemii, były wyjątkowo spokojne. Na drogach powiatu bełchatowskiego odnotowano zmniejszony ruch, co przełożyło się na mniejszą ilość zdarzeń drogowych. W trakcie Świąt Wielkanocnych nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano jedynie 3 niegroźne kolizje. Podczas działań „Wielkanoc 2021” policjanci przeprowadzili 191 kontroli stanu trzeźwości. Pomimo licznych apeli, by nie wsiadać za kierownicę po alkoholu, funkcjonariusze ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch rowerzystów. Mężczyzna kierujący toyotą yaris został zatrzymany do kontroli w Zelowie, 5 kwietnia 2021 roku. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Ponadto podczas akcji uprawnienia do kierowania pojazdami utraciło trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze wystawili 99 mandatów karnych z czego 93 dotyczyły przekroczenia prędkości, pouczono 44 osoby, a 9 spraw skierowano do sądu.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here