PODZIEL SIĘ

Dobra informacja dla lokatorów mieszkań komunalnych i socjalnych. Jak informuje bełchatowski Urząd Miasta wysokość stawki bazowej czynszu postanie bez zmian. Decyzją prezydent miasta aby częściowo złagodzić odczuwane przez mieszkańców finansowe konsekwencje epidemii koronawirusa zdecydowano o wstrzymaniu realizacji przyjętej przez bełchatowską Radę Miejską polityki czynszowej.

Jak przypominają urzędnicy Program gospodarowania mieszkaniowym zasobem miasta na lata 2019-2023 przyjęty przez radnych Uchwałą nr VII/41/2019 zakładał wzrost stawki bazowej czynszu. Po decyzji prezydent Czechowskiej, w 2021 roku stawka obowiązująca w miejskim zasobie komunalnym pozostanie na dotychczasowym poziomie – co według danych na koniec 2020 roku dotyczy 1846 lokali. Oznacza to, że najemcy za zajmujące mieszkania komunalne płacić będą stawkę 4,14 zł za mkw., przy czym w opłatach na rzecz miasta należy uwzględnić czynniki obniżające wysokość należnej opłaty. Jeśli zaś chodzi o lokale socjalne, stawka, podobnie jak w roku ubiegłym, wynosi 91 gr za mkw.

źródło: UM w Bełchatowie

1 KOMENTARZ

  1. czynsz bez zmian.. 2 lata temu za mieszkanie ok.50 m2 dla 3 os rodziny płaciliśmy zimą w granicach 400 zł nie oszczędzając. a w tym roku przy takim samym zużyciu płacimy 550!! taka zmiana w ciągu 2 lat. Wiem, że wszystko idzie w górę ale taki skok cen.. niedługo lepszym rozwiązaniem będzie szałas w lesie

    0

    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here