PODZIEL SIĘ

Urząd Miasta w Bełchatowie uruchomił pierwsze mieszkanie chronione treningowe. Miejsce w nim znalazły dwie osoby, które ze względu na stan zdrowia i trudną sytuację życiową potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Jak zaznacza Łukasz Politański, wiceprezydent miasta, ma to być dla nich miejsce, gdzie znajdą spokój potrzebny do codziennego życia, ale też nabywania lub rozwijania umiejętności samoobsługi, efektywnego zarządzania czasem, załatwiania urzędowych spraw, gotowania czy gospodarowania domowym budżetem. Podopieczni MOPS-u mogą też liczyć na wsparcie specjalistów. W zależności od potrzeb mieszkających tu osób będą to: pracownicy socjalni, opiekunowie oraz asystenci osobiści osób niepełnosprawnych. Chcemy w ten sposób dać im szansę na powrót do normalnego życia. To pierwsze tego typu mieszkanie w Bełchatowie. Jeśli tego rodzaju pomoc się sprawdzi, będziemy robić wszystko, aby utworzyć kolejne.

Decyzję, o tym kto zamieszkał w lokalu chronionym podjął Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie. W mieszkaniu treningowym zamieszkało dwóch panów, którzy, zdaniem wiceprezydenta Politańskiego, mają ogromne szanse, aby w przyszłości się usamodzielnić. 

Pobyt w lokalu chronionym jest odpłatny. Stawka ustalana jest ryczałtowo, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here