PODZIEL SIĘ

Górniczy Klub Sportowy otrzyma dodatkowe środki – pieniądze przekaże miasto Bełchatów w ramach dotacji celowej na wsparcie seniorskiej drużyny ligowej we współzawodnictwie sportowym. Klub jako jedyny złożył ofertę do ogłoszonego przez magistrat konkursu. Kwota, na jaką opiewa podpisana między miastem a GKS Bełchatów umowa, to 300 tys. zł.

Jak zaznacza Kryspina Rogowska, rzecznik UM w Bełchatowie, klub, który wystartował w konkursie ogłoszonym na podstawie uchwały Rady Miejskiej, przygotował wniosek, który pozytywnie przeszedł weryfikację kapituły konkursowej. Zarządzeniem Prezydent Miasta Bełchatowa umowa właśnie weszła w życie.

W ramach promocji sportu i aktywnego stylu życia klub zamierza m.in. włączać się w działania dla społeczności lokalnej. Planowane są np. spotkania z młodzieżą, podczas których oprócz pokazowych treningów odbywać się będą prelekcje dotyczące zdrowego stylu życia. Zawodnicy będą odwiedzać szkoły i zapraszać na spotkania na miejskim stadionie, o ile pozwoli na to sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Przekazane pieniądze, jak podkreślają wnioskodawcy, istotnie też wpłyną na poprawę uprawiania sportu przez młodych bełchatowskich zawodników GKS Bełchatów. W szerokiej kadrze „Brunatnych” na rundę wiosenną dziewięciu piłkarzy to wychowankowie klubu a tyle samo jest w wieku poniżej 21 lat. Dotacja przekazywana będzie 27 zawodnikom w formie comiesięcznych stypendiów sportowych oraz trzem trenerom jako wynagrodzenia. Klub w ramach podpisanej umowy promował będzie również miasto Bełchatów – dodaje Rogowska.

Zadania w ramach otrzymanej dotacji celowej GKS Bełchatów realizował będzie od kwietnia do lipca 2021 r.

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here