PODZIEL SIĘ

Obostrzenia przedłużone o kolejny tydzień ale z pewnymi wyjątkami. Decyzje te mają na celu zminimalizowanie obciążenia infrastruktury szpitalnej a przede wszystkim respiratorowej – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia.

Rząd podjął decyzje o przedłużeniu restrykcji o tydzień, z pewnymi wyjątkami. Dotyczą one żłóbków i przedszkoli – te zostaną otwarte od 19 kwietnia.

Dopuszczamy także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób – powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Co z pozostałymi obostrzeniami?

Obowiązujące zasady bezpieczeństwa zostały przedłużone do 25 kwietnia z wyjątkiem hoteli, które będą zamknięte do 3 maja włącznie.

Sport – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Handel

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
  • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
    W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:
    1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
    1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.


Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.
Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte.
Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.
Kultura – wciąż zamknięte są także teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

źródło: gov.pl

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here