PODZIEL SIĘ

Powiat bełchatowski wskazał nowe lokalizacje punktów szczepień – o tym czy punkty zostaną dopuszczone zdecydują, po przeprowadzonej wcześniej kontroli, pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia. Dlaczego w powiecie wskazano aż 4 nowe lokalizacje?

Przypomnijmy chodzi o nowe lokalizacje punktów szczepień: w Bełchatowie przy ul: Energetyków 6 i Częstochowskiej 37 a także przy ul. Kościuszki 74 w Zelowie i przy ulicy Górnej 7 w Dobrzelowie.

Jak podkreśla Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ, w związku ze spodziewanymi większymi dostawami szczepionek w maju NFZ wspólnie z podmiotami medycznymi postanowił utworzyć dodatkowe masowe punkty szczepień. Takie propozycje punktów szczepień przygotowały samorządy.

Na terenie województwa łódzkiego będzie 51 powszechnych punktów szczepień, z tego 27 to będą zupełnie nowe punkty szczepień.

Powiat bełchatowski jest powiatem gdzie tych dodatkowych punktów szczepień będzie najwięcej – bo aż 4. Jak wyjaśnia rzecznik łódzkiego oddziału NFZ, wszystko to po to by „podkręcić” tempo szczepień własnie w powiecie bełchatowskim, by spełnić taki cel który nam przyświecał – żeby zaszczepić do końca sierpnia wszystkich dorosłych mieszkańców powiatu jedną dawką szczepionki. By spełnić ten cel do tych punktów populacyjnych, których teraz na terenie powiatu bełchatowskiego jest 14 dokładamy 4 dodatkowe punkty szczepień powszechnych. Punkty te będą szczepiły od 200 do 300 pacjentów dziennie i dzięki temu ich tygodniowa wydajność tak znacząco poprawi tempo szczepień w powiecie bełchatowskim, że zostanie spełniony warunek równego traktowania wszystkich pacjentów wszystkich powiatów. Mamy nadzieję, że to tempo zostanie utrzymane.

Teraz jesteśmy na etapie wizytowania punktów szczepień, weryfikowania tego czy spełniają wszystkie wymogi Narodowego Programu Szczepień i taką mapę wkrótce ogłosimy, ogłosi ją rząd – będzie ona dostępna dla pacjentów. Pierwsze punkty szczepień ruszą w kwietniu, jak zapowiedział minister Dworczyk będzie to takie pilotażowe uruchomienie pierwszych 16 punktów w kraju a potem sukcesywnie będą ruszały kolejne punkty szczepień tak by do końca sierpnia wszyscy mieszkańcy Polski zostali zaszczepienie jedną dawką – dodaje Anna Leder.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here