PODZIEL SIĘ

Gmina Kleszczów – czyli najbogatsza gmina w Polsce w tym roku przeznaczy ponad 12 mln zł na pomoc sąsiednim gminom w ramach tzw. Funduszu Solidarnościowego. Pierwsze uchwały o wsparciu z solidarnościowego funduszu zostały już podjęte.

Rada Gminy Kleszczów podjęła już pierwsze uchwały, związane z przyznaniem pomocy finansowej m.in dla gmin powiatu bełchatowskiego. Jak informuje Jerzy Strachocki, z Urzędu Gminy w Kleszczowie, pierwsze uchwały w tej sprawie, podjęte w lutym br. dotyczyły Gminy Bełchatów oraz miasta Bełchatowa. Dla pierwszego z wymienionych samorządów radni przyznali 710 tys. zł na zadanie „Przebudowa drogi gminnej nr 101259 E Ludwików – Nowy Świat”. Z kolei miasto Bełchatów otrzymało 649.205 zł na wykonanie projektu i budowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Bełchatowie.

Kolejne uchwały podjęte zostały podczas marcowej sesji Rady Gminy Kleszczów. Finansowe wsparcie przyznane zostało wtedy na dwa zadania planowane przez Gminę Zelów – wykonanie nawierzchni na drodze gminnej w Marszywcu (349.205 zł) i na wymianę podłogi w sali gimnastycznej w ZSO w Zelowie (300.000 zł). Gmina Drużbice do dofinansowania z solidarnościowego funduszu zgłosiła natomiast cztery drogowe inwestycje. To: II etap modernizacji drogi Wdowin Kolonia – Suchcice (229.205 zł); II etap modernizacji drogi gminnej w Gręboszowie (250.000 zł); modernizacja drogi gminnej w Rawiczu (100.000 zł); modernizacja drogi gminnej w Zwierzyńcu (70.000 zł).

Kolejnych 15 projektów uchwał, dotyczących przyznania wsparcia na konkretne projekty, zgłoszone przez gminy: Bełchatów, Rusiec, Kluki, a także przez Powiat Bełchatowski będzie procedowane podczas XXXI sesji Rady Gminy Kleszczów, zaplanowanej na 22 kwietnia.

źródło: Urząd Gminy w Kleszczowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here