PODZIEL SIĘ

Przyśpieszamy Narodowy Program Szczepień – do 9 maja każdy kto skończył 18 lat otrzyma e-skierowanie na szczepionkę – poinformował dzisiaj podczas konferencji prasowej Michał Dworczyk.

Obecnie harmonogram zakłada możliwość rejestracji kolejnych roczników do soboty 24 kwietnia. Od poniedziałku 26 kwietnia rozpocznie się rejestracja dwóch roczników – aż do 7 maja. Między 7 a 9 maja będą mogły rejestrować się dziennie po trzy roczniki.

Co istotne 28 kwietnia odbędzie się rejestracja osób w wieku 30-39 lat, które wypełniły formularz dostępny w I kwartale tego roku na gov.pl/szczepimysie. Jak informuje rząd, to grupa ponad 400 tys. osób. 4 maja z tego przywileju będą mogły skorzystać także osoby w wieku 18-29 lat, które już między styczniem a marcem zadeklarowały chęć przyjęcia szczepionki.

Kolejna ważna zmiana dotyczy niewykorzystanych dawek szczepionek. Jak informował dzisiaj minister nie chcemy, by jakakolwiek dawka szczepionki się zmarnowała. Na tym etapie szczepień musimy odpowiadać na aktualną sytuację. Jeśli istnieje ryzyko, że jakaś dawka może pozostać niewykorzystana, dopuszczamy szczepienie każdej osoby powyżej 18. roku życia.

źródło: gov.pl, KPRM

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here