PODZIEL SIĘ

Sołectwa z terenu Gminy Bełchatów już w przyszłym roku będą mogły dysponować swoim Funduszem Sołeckim. Decyzja w sprawie przywrócenia Funduszu zapadła na sesji Rady Gminy Bełchatów. Radni jednomyślnie poparli wniosek Wójta Gminy Bełchatów.

Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów podkreśla, dwa lata temu, w krytycznym dla budżetu Gminy Bełchatów momencie, zaproponowałem zawieszenie Funduszu Sołeckiego. Jednocześnie obiecałem, że gdy tylko sytuacja finansowa na to pozwoli, pula do dyspozycji sołectw wróci. Tak się też teraz dzieje. W finansach widzimy poprawę sytuacji, choć daleko nam do położenia, które będzie można określić jako „komfortowe”. Nie grozi nam już utrata płynności, ale nie możemy zapominać o potężnych zobowiązaniach finansowych do spłacenia. Ponieważ jednak lokalne społeczności z niecierpliwością oczekują przywrócenia Funduszu Sołeckiego, zaproponowałem zabezpieczenie tej puli w przyszłorocznym budżecie.

Wójt gminy Bełchatów zaznacza, by w ramach wydatkowania Funduszu dobrze przemyśleć przedsięwzięcia, na które sołectwa będą chciały przeznaczyć pieniądze.

 Na ten cel w przyszłorocznym budżecie zostanie zabezpieczone około 1 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here