Cennym derbowym zwycięstwem drużyna PGE GKS II Bełchatów rozpoczęła rundę wiosenną KEEZA Klasy Okręgowej. „Brunatni” pokonali w meczu 23. kolejki Astorię Szczerców 2:0.

Środowy sukces nad lokalnym przeciwnikiem bełchatowianie zapewnili sobie już w pierwszej połowie. W 5. minucie do siatki trafił Mateusz Kempski, a wynik meczu ustalił w 36. Kacper Sionkowski.

Było to siódme zwycięstwo z rzędu podopiecznych trenera Adriana Teodorczyka, którzy mają na swym koncie 36 punktów i zajmują trzecią pozycję w tabeli piotrkowskiej klasy okręgowej. W sobotę giekaesiaków czeka wyjazdowy mecz z sąsiadem w tabeli, wiceliderem – KS Paradyż.

PGE GKS II Bełchatów – LKS Astoria Szczerców 2:0 (2:0)
Bramki dla GKS: 5. Mateusz Kempski (as. Filip Laskowski), 36. Kacper Sionkowski (as. Bartosz Kołodziejczyk)

Żółte kartki: Kempski Mateusz, Łapiński Szymon, Jakubiec Hubert

PGE GKS II: Niźnik Daniel – Mizera Kamil (81. Ochocki Sebastian), Kunka Kajetan, Jakubiec Hubert (89. Wenus Stanisław), Kołodziejczyk Bartosz, Łapiński Szymon (61. Przywara Oskar), Góralczyk Jeremiasz (89. Jaszczak Jan), Laskowski Filip, Staszak Jakub (81. Kaflowski Mateusz), Sionkowski Kacper, Kempski Mateusz (61. Miarka Jakub)

źródło, zdjęcie: Akademia GKS Bełchatów/Piotr Tokarczyk