PODZIEL SIĘ

Czy 770 mld zł trafi do Polski a pieniądze zostaną spożytkowane na inwestycje – zdecyduje polski parlament. O tym jak ważne są to środki także dla naszego regionu mówili wczoraj: Anna Milczanowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Mariola Czechowska, prezydent miasta Bełchatowa, Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent miasta Bełchatowa.

Wczoraj na Placu Narutowicza w Bełchatowie zorganizowano konferencję prasową dotyczącą środków unijnych oraz kampanii – LiczySięPolska. Chodzi o Krajowy Plan Odbudowy, który według założeń ma wzmocnić gospodarkę i pozwolić szybciej wyjść z kryzysu wywołanego przez COVID-19.

Na spotkaniu obecni byli: Anna Milczanowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Mariola Czechowska, prezydent miasta Bełchatowa, Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent miasta Bełchatowa, Piotr Wysocki, przewodniczący Rady Miasta Bełchatowa, Michał Wyczachowski radny Rady Miejskiej, Rafał Skoczylas dyrektor Biura Poselskiego posła na Sejm RP Roberta Telusa.

Jak zaznaczała Anna Milczanowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Krajowy Plan Odbudowy to przede wszystkim pieniądze skierowane na inwestycje, na drogi na wszystko co związane z transformacją energetyczną i klimatyczną a to niestety czeka region bełchatowski. Musimy to zrobić w sposób przemyślany bo chcemy przede wszystkim zadbać o każdego człowieka, który w PGE GKiEK jest zatrudniony.

Jeżeli budżet nie zostanie przyjęty to powiat bełchatowski może stracić prawie 2 miliardy 26 milionów złotych – dodaje Milczanowska.

Mariola Czechowska, prezydent miasta Bełchatowa podkreślała, Krajowy Plan Odbudowy to ogromna szansa dla naszego kraju, dla naszego powiatu i dla naszego miasta. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wszystko to co jest związane z kopalnią i elektrownią funkcjonująca i napędzającą rozwój naszego miasta musi się zmienić. Naszym zadaniem jest zadbać o to aby utrzymać istniejące miejsca pracy, tworzyć nowe miejsca pracy ale dbać również o jakość życia kulturalnego, dbać o oświatę i generalnie o jakość życia społecznego. Na tym nam bardzo zależy i rzeczywiście te pieniądze, które mają wpłynąć do powiatu bełchatowskiego są gigantyczne. To są kwoty, którymi powiat bełchatowski czy miasto Bełchatów nigdy nie były dotowane. Od czasu władzy Prawa i Sprawiedliwości dba się nie tylko o wielkie ośrodki miejskie, dba się również o takie miasta jak Bełchatów i miejscowości wiejskie.

Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent miasta Bełchatowa, zaznaczał: Myślę, że od samego wejścia Polski do Unii Europejskiej szczególnie jako miasto Bełchatów pokazaliśmy, że potrafimy pozyskiwać środki europejskie i potrafimy te środki w bardzo szczegółowy i gospodarski sposób realizować już na etapie wykonawczym. Nie wyobrażam sobie dzisiaj sytuacji kiedy z jednej strony rozmawiamy o tym aby Bełchatów i nasz region był wpisany w Fundusz Sprawiedliwej Transformacji i działania ku temu idą aby dopisać w województwie łódzkim region bełchatowski do sprawiedliwej transformacji a z drugiej strony ktoś mówi, że jest przeciwny tym środkom, tym kwotom, które tutaj już wcześniej zostały wypowiedziane na nasz region.

Każde dzisiaj zastanawianie się i głosowanie przeciw tym środkom, i jak najszybszym ich uruchomieniu dla mnie osobiście jest działaniem na szkodę naszego regionu i apeluje gorąco do wszystkich, którzy dzisiaj dyskutują m.in o kwestii rozdzielenia tych środków jak również później ich transformacji do poszczególnych gmin czy powiatów to są inne zasady działania i inne programy, które o tym będą stanowiły i na to będzie jeszcze czas dyskutować. Dzisiaj musimy powiedzieć jasno, że chcemy te środki, że Polska ich potrzebuje, region bełchatowski ich potrzebuje i najważniejsze wiemy jak je wykorzystać. Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim leży 180 pomysłów jak około te 2 miliardy złotych wykorzystać w regionie bełchatowskim – dodaje Matyśkiewicz.

Posiedzenie Sejmu odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 16:00

1 KOMENTARZ

  1. Wszystko ładnie, piękniej, prezentacja jak najbardziej na wysokim poziomie, Pani Poseł, Pani Prezydent, Pan Wiceprezydent SUPER, BRAWO. Nie wiem jak Państwu , ale według mnie czegoś, a nawet kogoś tu brakuje. Informacja przekazywana jest o środkach finansowych dla Powiatu Belchatowskiego, a kto reprezentuję Powiat? Nie ma tu ani Starosty, ani Wicesyarosty, a przeciez to PiS, gdzie są posłowie z naszego regionu? Nie zostali zaproszeniu?

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here