PODZIEL SIĘ

Dziś o godz. 9 egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym wystartowały matury. Egzaminy w tym roku, podobnie jak w ubiegłym roku, odbywać się będą w reżimie sanitarnym.

Uczniowie ostatnich klas liceów i techników w miniony piątek odebrali świadectwa. Dla nich to jednak nie koniec nauki – długi majowy weekend większość z nich poświęciła na powtórki z m.in języka polskiego. Dzisiaj tym przedmiotem rozpoczął się maturalny maraton.

Uczniowie pierwszy raz od dawna spotkali się w szkole, ostatnie miesiące bowiem spędzili na nauce zdalnej. Matura w tym roku, podobnie jak w ubiegłym roku, odbywa się w reżimie sanitarnym. Maseczki obowiązują na szkolnym korytarzu – w sali każdy uczeń mógł je już zdjąć. Poza tym dezynfekcja rąk i pisanie własnymi przyborami.

Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym ruszył o godz. 9 i potrwał 170 minut. Arkusz egzaminacyjny składał się z dwóch części: testu oraz wypracowania. Łącznie maturzysta zdobyć może 70 punktów. 20 za część testową oraz 50 za wypracowanie.

Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego na poziomie podstawowym. Nie będzie obowiązkowych egzaminów ustnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here