PODZIEL SIĘ

To dobre informacje dla pacjentów, którzy oczekują na szczepienia przeciwko COVID-19. Dwa z 4 wybranych lokalizacji na punkty Szczepień Powszechnych w powiecie bełchatowskim zostały wczoraj uruchomione.

Punkt Szczepień Powszechnych w Cafe Senior Raj został otwarty. Pierwsi pacjenci wczoraj po godzinie 14:00 przyjęli w nim szczepionkę przeciwko COVID-19. Jego obsługę medyczną zapewnia jeden z bełchatowskich podmiotów medycznych a przygotowanie samego miejsca należało do miasta.

Zainteresowanie punktem jest duże. Jak zaznacza Edyta Kałużna-Legeżyńska, prezes Poradni Specjalistycznej Insula, podmiotu medycznego odpowiedzialnego za szczepienia, na sam początek przyjęliśmy trochę mniejszą liczbę szczepień z uwagi na to, że chcielibyśmy aby organizacyjne wszystko wypadło jak najlepiej i było zgodnie z harmonogramem. W tym tygodniu szczepimy od wtorku do piątku 120 osób, w weekendy będziemy szczepić 240 osób w ciągu 12 godzin. Kolejny tydzień zapowiada się podobnie a później zamierzamy zwiększać te ilości, zwiększając tym samym personel medyczny – dodaje Kałużna-Legeżyńska.

Warto pamiętać o tym, że przed szczepieniem przeciwko Covid-19 należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Ten jest dostępny na miejscu ale można go też pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Zdrowia i wcześniej wypełnić.

Szczepienia w Cafe Senior Raj prowadzone będą przez 7 dni w tygodniu w godz. 8:00-20:00.

Punkt Szczepień Powszechnych mieści się przy ul. Energetyków 6 w Bełchatowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here