PODZIEL SIĘ

W Szczercowie nietrzeźwy 53-latek przyjechał do sklepu. W Rogowcu 35-letni obcokrajowiec był tak pijany, że zasnął za kierownicą. Policja apeluje do kierowców – aby nigdy nie wsiadać po alkoholu za kierownicę.

2 maja, o godzinie 13.25 czujny szczercowianin zwrócił uwagę na kierowcę volkswagena, który zaparkował samochodem przy ulicy Rzecznej w Szczercowie. Z auta wysiadł mężczyzna, który chwiejnym krokiem wszedł do pobliskiego sklepu. Świadek tej sytuacji podszedł do pojazdu którym przyjechał podejrzewany mężczyzna i zabrał kluczyki ze stacyjki. Kierowca vw wyszedł ze sklepu z czteropakiem piw, świadek zdarzenia poinformował go, że zabrał mu kluczyki, a na miejsce wezwany jest już patrol policji. Mężczyźnie udało się oddalić, ale zaraz został zatrzymany przez Policjantów z Posterunku w Szczercowie. Okazało się, że to 53-letni mieszkaniec gminy Szczerców, który miał w organizmie dwa blisko 2 promile alkoholu i ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rankiem, 3 maja policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy audi, który siedział za kierownicą auta w miejscowości Rogowiec i na nic nie reagował. Świadek sytuacji próbował nawiązać kontakt z osobą, lecz bezskutecznie. Na miejscu policjanci ustalili, że kierowca to 41 -letni obcokrajowiec, który wydmuchał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Stracił już swoje prawo jazdy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here