PODZIEL SIĘ

W Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim ruszył proces Marka L. – mieszkańca Bełchatowa, który oskarżony jest o czyny pedofilne. Sprawa dotyczy 5 ofiar, jawność rozprawy ze względu na dobro ofiar została wyłączona.

Pierwszą rozprawę przeprowadzono wczoraj w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim – kolejną sąd zaplanował na czerwiec. Być może wtedy też zapadnie wyrok. Oskarżony przebywa obecnie w areszcie. Marek L. oskarżony jest o czyny z art. 200§ 1 KK.

Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

W przypadku udowodnienia winy, Markowi L. grozi do 12 lat więzienia. Według nieoficjalnych informacji sprawa jest bulwersująca.

Redakcja Telewizji Kablowej Bełchatów spotkała się z Piotrem Grochulskim, prokuratorem rejonowym w Bełchatowie, który opowiedział o tym jaka jest skala tego typu przestępstw w naszym mieście.

Więcej w materiale video.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here