PODZIEL SIĘ

Strategia Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030 została przyjęta. Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego zdecydowaną większością głosów przyjęli uchwałę. Co to oznacza dla naszego miasta i regionu?

Sejmik województwa uchwalił dokument, w którym uwzględniono m.in. Miejski Obszar Funkcjonalny Bełchatów – Piotrków Trybunalski – Radomsko.

Jak zaznacza Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent miasta Bełchatowa, to szansa, aby Bełchatów wpisał się w Sprawiedliwą Transformację i mógł pozyskiwać środki na łagodzenie skutków odejścia od energetyki węglowej. To także pewność, że do Bełchatowa popłyną środki unijne właśnie na ten cel. Dzięki nim będziemy mogli w najbliższych latach w pełni wykorzystać potencjał naszego miasta.

Prace nad strategią rozwoju województwa miały charakter społeczno-ekspercki. Prowadzono szeroko zakrojone konsultacje społeczne, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządów terytorialnych.

Podniesienie jakości życia mieszkańców Bełchatowa – na tym powinno wszystkim zależeć. Nie obyło się jednak bez kontrowersji.

Jak podkreślają włodarze miasta uchwalona Strategia Rozwoju Województwa Łódzkiego to znakomity punkt wyjścia do szerokiej współpracy między samorządami.

Więcej w materiale video.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here